Możliwość relaksu w zaciszu swojego domu, oraz sprawdzenia się w konfrontacji z innymi to główne powody, dla których ludzie na całym świecie wybierają gry wideo. Branża gier wideo w ostatnich latach zaliczyła ogromny skok wartości, notując przy tym równie wielki skok jakościowy na etapie tworzenia.

Miliony monet wartości

Przemysł, o którym mowa generuje rokrocznie miliardy dolarów w samych Stanach Zjednoczonych. Według oficjalnych danych z 2016 roku, tylko sprzedaż na terenie USA przyniosła zyski rzędu 30,4 miliarda dolarów. Istotną część tej kwoty stanowi sprzęt komputerowy niezbędny do grania. Rynek gier wideo na świecie wygląda jeszcze bardziej imponująco. W tym samym roku gracze na całym świecie wydali na gry niespełna 100 miliardów dolarów. Prognozy przewidują, że z roku na rok te kwoty będą diametralnie rosnąć. Idąc dalej za przykładem amerykańskim, tysiące firm zajmujących się branżą na terenie USA zatrudnia niespełna 66 tysięcy osób. Pokazuje to skalę wpływu gier na społeczeństwo oraz dobra płynące z produkcji / tworzenia.

Kto dzisiaj jest adresatem gier wideo?

Zaskakującym faktem dla laika w temacie może być ilość różnych rodzajów gier wideo dostępnych na konsole dzisiejszego rynku. Fani takich marek jak Play Station, Nintendo oraz XBOX mają w czym wybierać. Dziwić może fakt, że odbiorcami gier są nie tylko dzieci i młodzież, ale znaczną większość stanowią dorośli (ponad 70 %). W rzeczywistości wiek przeciętnego gracza to 35 lat. Kobiety powyżej 18 roku życia również stanowią znaczną część (30 procent) graczy gier wideo, co czyni je liczniejszą grupą niż mężczyźni poniżej 18 roku życia. Rynek gier wideo skierowany jest obecnie, przede wszystkim, do osób dorosłych.

Z jakich powodów ludzie wybierają konsole?

Głównym powodem grania w gry wideo jest aktywne spędzenie czasu wolnego, poprzez interakcję z przyjaciółmi, a także z rodziną. Aspekt towarzyski oraz zacieśnianie więzów rodzinnych jest więc wiodącą przyczyną popularności gier wideo. Ewolucja gier wideo wciąż postępuje wskutek rozwoju nowych technologii, dlatego popularność konsol, które umożliwiają odtworzenie rozgrywki, nieustannie wzrasta.

red. ckznak.pl