Gry komputerowe znacznie różnią się od gier dedykowanych na konsolę. Swoboda, jaką gwarantuje korzystanie z popularnego PC-eta pozwala na znacznie szerszy dobór komponentów sprawiających, że gra nabierze rozmachu. Akcesoria dedykowane dla tzw. gamerów stanowią ogromną część rynku komputerowego hardware’u.

Komputerowe niezbędniki gracza

Jeśli przerzuciłeś się z konsoli na komputer stacjonarny i będziesz chciał poważnie zaistnieć w świecie graczy, musisz zainwestować w dobry sprzęt komputerowy. Jeśli chodzi o gry, mysz oraz klawiatura na dobrym poziomie to absolutne niezbędniki. Przyzwoita mysz optyczna wcale nie musi kosztować miliony monet, jednak warto wiedzieć, jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru. Dobrym wyborem komputerowego gryzonia będzie bezprzewodowa mysz VicTsing MM057. Stylowa, 7-klawiszowa myszka dedykowana dla graczy w Polsce jest dostępna wyłącznie na zamówienie i kosztuje zaledwie 60 zł. Pięć regulowanych poziomów czułości (2400, 2000, 1600, 1200, 800), ergonomiczna konstrukcja i dwa konfigurowalne przyciski boczne, które są niezbędnikiem dla każdej myszy do grania to tylko niektóre superlatywy. W tym konkretnym przypadku stosunkowo niska cena gwarantować będzie wysoką jakość.kate spade phone caseswiss movement replica watch

Co jeszcze można dopisać do listy must-have?

Monitor stosunkowo dobrej jakości jest kolejną ważną pozycją dla gracza. Wybierając to urządzenie należy pamiętać o wartości IPS, która określa wyświetlacze nie wypaczające obrazu na ekranie w stosunku kąta widzenia. Kolejnym akcesorium niezbędnym do grania jest porządna, duża podkładka pod mysz. Niektórzy gracze twierdzą, że jeśli podkładka nie zasłania większości powierzchni biurka, to używasz niewłaściwej. Następną pozycją są słuchawki do gier wraz z mikrofonem. Gry typu multiplayer wymagają komunikacji z równoczesnym, perfekcyjnym odbiorem dźwięku. Jakość jest w tej ostatniej kwestii kluczowa. Ostatnią, ale arcyważną pozycją w tym zestawieniu jest krzesło obrotowe. Godziny gry poświęcone graniu mogą negatywnie wpłynąć na stan zdrowia. Taką sytuację mocno ograniczy dobry wybór krzesła do gier. Wygoda połączona z ergonomią i perfekcyjnym dopasowaniem do ciała będzie kluczem do podnoszenia swoich umiejętności świata gier komputerowych.

red. ckznak.pl